Tutaj znajdziesz informacje, wskazówki i ćwiczenia na start.

#2 Czytanie ze wskaźnikiem to pierwszy krok na drodze do efektywnego czytania i pierwszy efekt „wow”. Ta technika pozwli Tobie w krótkim czasie podwoić prędkośc czytania.

# 1 Agnieszka czyta – posłuchaj co mówi Agnieszka po zakończeniu zajęć. Jakie miała trudności i obawy? Jakie osiągnęła rezultaty po zakończonych lekcjach i treningach?

Test czytania 1 - Stadion Energa Gdańsk

Swoją przygodę z szybkim czytaniem zacznij od wykonania prostego testu, sprawdź na początek z jakiego miejsca startujesz, określ swój cel. W tym bardzo pomocne będą właśnie testy,
Pobierz test prędkości czytania tutaj: TEST CZYTANIA STADION

Test czytania 2 - Grecja

Testy sprawdzające jak szybko czytasz i jak dużo zapamiętujesz z czytanego tekstu to podstawa do wyznaczania celów i mierzenia twoich treningów.
Pobierz test poniżej i sprawdź, w którym miejscu jesteś.
Test czytania znajdziesz poniżej:

Grecja_Skopelos

horyzont bez końca

Karta książki - czy Ty też masz notatki i karteczki dosłownie wszędzie?

Notowanie podczas czytania, moim zdaniem to dobry nawyk, choć długo szłam na skróty - samoprzylepne karteczki, były wszędzie. Twoje też? Przyklejasz, przyklejasz, nawet dzielisz je kolorami, czasem być może dopisujesz słowa kluczowe. Co z tego, za kilka dni czy tygodni niestety nie pamiętamy "co autor maił na myśli" przyklejając kolorową karteczkę.
Jednym ze sposobów na efektywne notowanie jest tworzenie kart książki, taką kartę, możesz pobrać poniżej.
Dostosuj ją do swoich potrzeb, możesz wpisywać zagadnienia ważne dla Ciebie z numerem strony lub krótką notatkę gdzie dany temat wykorztsasz, być może podczas czytania zainspiruje Cię coś jako ciekawy wpis na bloga.

Pobierz kartę książki

Czytanie w życiu codziennym i w biznesie.

Czy Ty też jesteś w tej grupie 63 osób?

Najwięcej osób z grupy ankietowanych mówi, że szybkie czytanie pomogło by im w:
- zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy, bo czas to pieniądz,
- tym jak przeczytać więcej i łatwiej zapamiętać tekst,
- rozwoju osobistym tym samym w awansie i lepszych zarobkach,

Zobacz jakie plusy i korzyści wymieniają jeszcze ankietowani, w czym w życiu codziennym pomoże im szybkie i efektywne czytanie.

Pobierz tutaj raport "Czytanie w życiu codziennym i biznesie"

 

Jak wycisnąć 100% a może nawet więcej z darmowych materiałów, które każdy otrzymał przy zapisie na listę mailingową „Efektywne czytanie – przepis na sukces”.

Zacznij czytać efektywniej. Przepis na sukces dla tych, którzy chcą go odnieść.

Jak wycisnąć 100% a może nawet więcej z darmowych materiałów, które każdy otrzymał przy zapisie na listę mailingową „Efektywne czytanie – przepis na sukces”. Jeśli ich nie masz lub nie pamiętasz gdzie je masz – napisz.
10 lutego był webinar, ponieważ kwestie techniczne dały się we znaki, nagrałam sam ekran raz jeszcze.

Jeśli tylko pobrałeś darmowy materiał  i dalej nie zadziało się nic, obejrzyj krótkie nagranie, wykonaj DWA proste ćwiczenia, dąż do doskonałości, zwiększaj swoją EFEKTYWNOŚĆ.